Переваги курорту Трускавець

Мінеральна вода Нафтуся
Основним лікувальним фактором Трускавця є мінеральна вода - Нафтуся.
Перша особливість цієї води полягає в тому, що це низькомінералізований бікарбонат магнію, дуже низькомінералізована вода, тобто вона не обтяжує тканини людського організму непотрібними кальцієм і натрієм. По-друге, його унікальність полягає в тому, що вона надходить із сирої нафти, завдяки якій Naftusia - це унікальний та ефективний природний протиотрута, який виводить непотрібні продукти метаболізму та всі токсини, особливо ті, що спричинені забрудненням навколишнього середовища, і навіть детоксикує організм радіоактивних елементів. Третім фактором Naftusia є природні сапрофітні бактерії, які у цій воді виробляють органічні сполуки з гасу з унікальним регенеруючим та знезаражуючим оздоровчим ефектом.

Унікальна вода Нафтуся, маломінералізована з високим вмістом органічних нафтових сполук з легким запахом сірководню та нотками гасу, звідси і назва Нафтуся.


Ці нафтові бактерії та низькі концентрації нафтових вуглеводнів роблять Naftusia ефективним у знищенні патогенних бактерій, грибків, дріжджів (це також може мати ефект усунення ракових клітин), одночасно зміцнюючи імунітет та омолоджуючи тканини організму. Заслуга Полуничної влади полягає в тому, що територія гірських схилів зі значною частиною Спа-парку, в районі якої в грунті будується Нафтуся, огороджена високим парканом і вхід заборонено там. Це гарантує, що нафтуся, що формується, не буде забруднена натовпами пацієнтів, які відвідують Трискавець. Низький схил на початку Полуничного парку має особливу геологічну будову. Опади, проникаючи через пористі пісковики, багаті органічними нафтовими речовинами, на глибині 18 - 50 м під землею перетворюються на абсолютно нову воду з низькою мінералізацією. Його створюється багато. Щодня можна викачувати 20-30 тисяч. літрів цієї дорогоцінної цілющої води.

Розсоли - води, з яких варили сіль, - використовувались у лікувальних цілях ще в середньовіччі. Так само, як гас, що виходить із землі і вода, змішана з ним. Відомий королівський лікар Войцех Оцко першим описав полуничні води в 1578 році.


Ця вода безбарвна і прозора, а речовини, що містяться в ній у слідових концентраціях, повністю розчиняються. Він має легкий запах сірководню та нафти, і саме в цьому полягає його секрет та цілюща цінність. Цей сірководень утворюється завдяки дії корисних цілющих нафтових бактерій. Жодні бактерії, грибки та віруси не можуть вижити в цій воді, оскільки вона вбиває все патогенне, включаючи геліобактерії, стрептококи, патологічну кишкову флору та інші. Так, у Трускавецькій долині, в глибині, є природна лабораторія природних біотехнологій без втручання людини. З хімічних сполук Нафтуся містить найбільше кислотних карбонатів і тому має знезакислювальні властивості. РН становить 7,2, мінералізація - 0,8 грама на літр. Він має ряд елементів, а також органічні та мінеральні сполуки, отримані з нафти та сапрофітних бактерій.

Цю воду можна пити лише на місці, оскільки вона втрачає цілющі властивості через дві години після вилучення.


Гомеопатичні концентрації біологічно активних речовин Naftusi впливають на рецептори печінки та ендотеліальних клітин травної системи, стимулюючи вироблення гормонів, що загоюють виразку шлунка та дванадцятипалої кишки та інших природних речовин печінки, підшлункової залози та жовчних проток, викликаючи регенерацію та дезінфекцію ці органи.
Деякі сполуки Naftusia також діють на вегетативну систему і таким чином регулюють тонус гладкої мускулатури шлунка, жовчних проток і навіть судин, усуваючи тим самим скорочення. Таким чином, Нафтузія надає знеболюючий, діастолічний та гіпотензивний ефект. Експериментально доведено, що Naftusia має прямий загоюючий ефект на метаболізм у клітинах печінки, також запобігаючи утворенню каменів у жовчних протоках. Ця вода благотворно впливає на нирки, пригнічуючи реабсорбцію первинної сечі в ниркових канальцях та стимулюючи вироблення сечі. Отже, це потужний природний сечогінний засіб та детоксикант. Він також знезаражує сечовивідні шляхи та статеві органи від коліформних бактерій, а також дріжджів та грибків.

 Його компоненти впливають на гормональні клітини, що виробляють шлункові та кишкові ферменти.

Ця вода гарантує усунення явищ застою в жовчних протоках, нормалізує скорочувальну здатність жовчного міхура. Він нормалізує концентрацію білірубіну та виведення дрібних каменів та піску з сечовивідних шляхів, роботу травного тракту, підшлункової залози та відновлює клітини печінки. Нормалізує обмін речовин, особливо у діабетиків. Запобігає накопиченню каменів у нирках. Він регулює вміст холестерину в крові. Щоденна кількість споживання суворо визначається лікарем.

 

Інші  води

Окрім Нафтусі, джерела Трускавця виробляють і інші сульфідно-натрієво-кальцієві води, в тому числі Марія, Софія, Катерина, Едуард, Фердинанд.
Найвідоміша - це, звичайно, Нафтуся, хоча в питті через смак і запах це не дуже приємно.

Сіль
Ще однією місцевою особливістю є сіль барбари, яку отримують із сильно мінералізованого розсолу. Це серйозна конкуренція за знамениту карловарську сіль з курортного міста Карлові Вари в Чехії.

Розсоли
Розсоли - води, з яких варили сіль, - використовувались у лікувальних цілях ще в середньовіччі. Перший опис полуничних вод був у 1578 році відомим королівським лікарем Стефана Баторія та Сигізмунда III Вази Войцехом Оцком у його трактаті «Цепліце» про бальнеологічне лікування.
Початки курортної кар'єри Трускавця відносяться до 1827 року, коли були побудовані перші купальні. У 1836 році Юзеф Міцевський розпочав будівництво санвузлів.

Озокерит, тобто гірський віск із цілющими властивостями

У 1805 році Станіслав Стазіч писав, що окрім солі Трускавець також видобував гірський віск озокерит та гас. Озокерит із цілющими властивостями, який сьогодні використовується в місцевій санаторно-курортній медицині, є єдиним таким родовищем у світі. Він розташований недалеко від курорту, між ним та Бориславом, за 10 км.
Медичний центер - готель RIXOS SPA*****, найкращий готель в Україні.