Курорт Трускавець

Трускавець - це всесвітньо відомий курорт, розташований за 100 км від Львова. Історія курорту Трускавець бере свій початок з XI століття, коли люди селилися біля цілющих джерел. Переселенці XI століття та пізніші мешканці помітили та використали силу місцевих цілющих джерел. Однак офіційною датою створення курорту Трускавець вважається 1827 рік, коли джерела води використовувались для мінеральних ванн. Кришталево чисте повітря та теплий, помірний клімат з короткою м’якою зимою та весною, теплим літом та довгою золотою осінню, і перш за все мінеральна вода з унікальним складом під назвою Нафтуся, спонукають Вас приїхати на курорт Трускавець.
Місцеві жителі називали воду Нафтусі нафтою або маслом на воді. Гас має слабкий запах сірководню та масляний аромат.
Трускавецька Нафтуся була оглянута в 1833 році батьком польської бальнеології Теодором Торосевичем, фармацевтом та хіміком зі Львова, і виявилось, що це гідрокарбонатна, прожарена магнієм вода з високим ступенем органічних речовин нафтового походження.
У 1836 році Теодор Торосевич опублікував свою роботу про мінеральну воду "Нафтуся" і, таким чином, став хрещеним батьком Нафтусі, висловивши думку, що воду "Нафтусі" можна використовувати для лікування нирок, печінки, жовчі та сечовивідних шляхів. Стаття про воду Нафтуса була опублікована в наукових журналах Кракова та Відня. Теодор Торосевич також писав про властивості озокериту. У 1842 - 1843 роках також був описаний хімічний склад інших трускавецьких джерел.


Вживання мінеральної води Нафтуся сприяє виведенню дрібних каменів з нирок, жовчного міхура, сечовивідних та статевих шляхів, нормалізує обмін речовин, захищає та оновлює клітини печінки, має сечогінні та жовчогінні властивості, знімає запальні процеси в нирках, сечовивідних шляхах, печінці та кишечнику .
Крім того, у Трускавці можна вилікувати захворювання дванадцятипалої кишки, шлунка, підшлункової залози, серцево-судинної системи, серця, передміхурової залози, гінекологічної, м’язової та дерматологічної систем.
Іншими суничними мінеральними водами, що використовуються для лікування, є Марія, Софія, Юзя.


У Трускавці є 14 природних мінеральних джерел.

Курорт Трускавець
Санаторій Трускавець розташований в Україні, у південній частині країни, у Львівській області, біля підніжжя Карпат.

Курорт Трускавець в Україні - це оздоровчий курорт, який використовує унікальну сировину - озокерит, тобто земний віск. Це працює в першу чергу при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Крім того, у спа-центрі Трускавця можна скористатися п’явками або гідроколонотерапією.


Курорт Трускавець - цілющі властивості
У спа-центрі Трускавця для лікування використовують мінеральну воду, властивості якої можна побачити під час питного лікування. Найпопулярніший з них - Нафтусія - дуже низька мінералізована вода. Крім того, пацієнти можуть спробувати інші води, такі як: Марія, Зофія (хлоридно-сульфатно-натрієва), Броніслава та Йозія (маломінералізована).


Озокерит
В околицях Трускавця є поклади гірського воску, який називається озокерит. Це високомолекулярні парафіни та церезин з додаванням рідких масел. Єдине у світі родовище озокериту знаходиться в Бориславі, за 4 км від Трускавця.Озокерит, який є в кількох місцях на землі, також використовується в медицині. Земляний віск, як ще називають цю унікальну сировину, являє собою суміш парафінових вуглеводнів, отриманих із сирої нафти. Його властивість полягає в тому, що він добре зберігає тепло, має протизапальні та знеболюючі властивості. Він прискорює загоєння шкірних ран і заспокоює будь-які травми опорно-рухового апарату.

Сіль Барбара
Сіль Барбари успішно конкурує з відомою сіллю з Карлових Вар.


Трускавець Спа - спа-центр
Санаторно-курортне лікування доступне в одному з багатьох санаторіїв, таких як Санаторій Військовий (Трускавецька центральна військова клінічна клініка), Санаторій Віктор, Санаторій Шахтар, Санаторій Рубін, Санаторій Пісдений, Санаторій Молдова, Санаторій Кристал, Санаторій Кришталевий Палац, Санаторій Дніпро-Бескид, Санаторій Аркада, Санаторій Алмаз, а також в готелі з медичними послугами Центр Маріот Медікал або гостьовий будинок Богема.
Цікавим санаторно-курортним комплексом є комплекс Royal SPA з дуже хорошим харчуванням у формі "шведського столу" та найбільшим комплексом басейнів, саун та джакузі, доступних для гостей готелю з 11:00 до 22:00.


Трускавецький курорт - цілющий профіль
Урологічні захворювання лікують переважно в курорті Трускавець. Люди, які борються із захворюваннями, також знайдуть тут медичну допомогу:

 • травний тракт
 • ендокринна система
 • система руху
 • серцево-судинна система
 • шкіри
 • діабет
 • Спа-центр Трускавець - оздоровча пропозиція
 • питне лікування з використанням мінеральної води
 • озокеритотерапія
 • світлотерапія
 • електротерапія
 • магнітотерапія
 • УЗД
 • гідротерапія
 • гідроколонотерапія
 • гірудотерапія (лікування п’явками)